وب دوستان

مشخصات
 • آیپی شما: 107.23.129.77
 • مرورگر شما:
  CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
 • وضعیت صفحه: Secure

 • تبلیغات
 • طراحی وبلاگ در وب هشتاد
 • طراحی وبلاگ های حرفه ای در وب هشتاد. برای ثبت به صفحه ثبت طراحی بروید و در خواست خود را ثبت کنید.

  سایت وب هشتاد
  رفتن به سایت

  تبلیغات
 • کانال آپارات وب هشتاد
 • در کانال آپارات ما تمامی ویدیوهای آموزشی سایت قرار دارد؛ شما هم می توانید با مراجعه به کانال آپارات ما از تمامی ویدیوهای آموزشی وبسایت بهره مند شوید.

  کانال رسمی وب هشتاد
  رفتن به سایت

  تبلیغات
 • صفحه انتقادات و پیشنهادات
 • شما میتوانید تمامی پیشنهادات یا انتقادات خود را که درباره ی وبسایت دارید؛ از طریق لینک زیر با ما به اشتراک بگذارید تا در اولین فرصت به درخواستتان رسیدگی شود.
  رفتن به سایت

  تبلیغات
 • قسمت جستجو
 • قسمت جستجو مطالب در سایت وب هشتاد طراحی شده است. شما میتوانید مطلب دلخواه خود را در صورت موجود بودن در سایت جستجو و آن را پیدا کنید.
  رفتن به سایت

  یافتن رمز عبور وای‌فای مک با ترمینال
  چه صحبت در مورد حساب بانکی باشد، چه در مورد اکانت فیسبوک و چه در مورد شبکه‌های بی‌سیم و وای‌فای، رمزهای عبور کلید اصلی قفل‌گشایی هستند. در شرایطی که محققان امنیتی توصیه می‌کنند رمزهای عبور متفاوت از هم برای اکانت‌های مختلفمان مشخص کنیم، بعید نیست که در موقعیت‌های گوناگون رمزهایمان را فراموش کنیم. برای بازیابی رمز عبور هر اکانت یا حساب روش مشخص و مجزایی وجود دارد و قصد نداریم به همه‌ی آن‌ها بپردازیم. صحبت در این مطلب حول یک موضوع است: یافتن رمز عبور شبکه‌ی وای‌فایی که مکتان به آن متصل است.

  اپل برای آن که محلی جامع و واحد برای ذخیره‌سازی و گردآوری رمزهای عبور به وجود بیاورد اپلیکیشن iCloud Keychain را توسعه داده است. اگر می‌خواهید در یک محیط گرافیکی و به دور از پیچیدگی به رمز عبور شبکه‌ی وای‌فایتان دست پیدا کنید، کافی است اپلیکشین Keychain را باز کرده و سراغ آیتم مربوط به وای‌فای بروید. اما مشکل اینجاست که همواره محیط گرافیکی در اختیارتان نیست و به کمک این روش نمی‌توان کنترل کاملی داشت. برای مثال با اتکا به Keychain نمی‌توانید اپلیکیشن یا اسکریپتی با محوریت رمز عبور شبکه‌ی وای‌فای بنویسید. به همین خاطر در این آموزش نحوه‌ی دریافت رمز عبور شبکه‌ی وای‌فای به کمک ترمینال را فرا خواهیم گرفت.

  اطلاعات مورد نیاز: برای استفاده این روش نیاز به سه اطلاعات اساسی خواهید داشت:

  ۱- نام کاربری از مک که دسترسی روت داشته باشد.
  ۲- رمز عبور کاربر روت مک.
  ۳- نام شبکه‌ی وای‌فایی که قصد شناسایی رمز عبور آن را دارید.  این دستور را باید بر این اساس که نام وای‌فای مورد نظرتان چیست تغییر دهید. برای این کار کافی است عبارت WiFiNAME را به نام شبکه‌ی وای‌فای خود تغییر دهید. برای مثال اگر نام شبکه وای‌فای Home باشد، دستوری که باید وارد کنید به شکل زیر است:

  پس از فشردن کلید return پنجره‌ای باز می‌شود که از شما نام کاربر روت و رمز عبور آن را درخواست می‌کند. این دو فیلد را پر کرده و روی کلید Allow تپ کنید. با انجام این کار دستور به اپلیکیشن Keychain سرکشی کرده و پس از یافتن شبکه‌ای که نام آن را وارد کرده‌اید، رمز عبور مربوط به آن را در اختیارتان می‌گذارد.

  توجه داشته باشید که در این روش نیز از Keychain استفاده می‌شود. بنابراین نیاز است که پیش از این حداقل یک بار به شبکه‌ای که قصد اتصال به آن را دارید متصل شده باشید.

  نویسنده: admin