وب دوستان

مشخصات
 • آیپی شما: 107.23.129.77
 • مرورگر شما:
  CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
 • وضعیت صفحه: Secure

 • تبلیغات
 • طراحی وبلاگ در وب هشتاد
 • طراحی وبلاگ های حرفه ای در وب هشتاد. برای ثبت به صفحه ثبت طراحی بروید و در خواست خود را ثبت کنید.

  سایت وب هشتاد
  رفتن به سایت

  تبلیغات
 • کانال آپارات وب هشتاد
 • در کانال آپارات ما تمامی ویدیوهای آموزشی سایت قرار دارد؛ شما هم می توانید با مراجعه به کانال آپارات ما از تمامی ویدیوهای آموزشی وبسایت بهره مند شوید.

  کانال رسمی وب هشتاد
  رفتن به سایت

  تبلیغات
 • صفحه انتقادات و پیشنهادات
 • شما میتوانید تمامی پیشنهادات یا انتقادات خود را که درباره ی وبسایت دارید؛ از طریق لینک زیر با ما به اشتراک بگذارید تا در اولین فرصت به درخواستتان رسیدگی شود.
  رفتن به سایت

  تبلیغات
 • قسمت جستجو
 • قسمت جستجو مطالب در سایت وب هشتاد طراحی شده است. شما میتوانید مطلب دلخواه خود را در صورت موجود بودن در سایت جستجو و آن را پیدا کنید.
  رفتن به سایت

  آموزش دستورات مهم ترمینال
  ترمینال یک ابزار بسیار کاربردی و مفید در سیستم عامل مک می باشد که با قرار دادن کد های مناسب و خاص می توانید اعمال بسیاری را انجام دهید. در ادامه با کد های جالبی کار های کاربردی را انجام دهید. با ما باشید

  ترمینال در مک تقریبا همان CMD در ویندوز می باشد. برای کار کردن با این ابزار کاربر باید وقت زیادی صرف یاد گرفتن کد ها کند و یا خیلی ها از دست زدن در این قسمت می ترسند. اما نگران نباشید در این پست کد های کاربردی همراه با توضیحات آن درج خواهد شد.

  نخست : دامین و یا آی پی سایت را تست کنید – Ping

  گرفتن PING از یک سایت یکی از ساده ترین و مهمترین کار ها برای کاربران است که دیر یا زود از آن استفاده می کنند. ایت کد به شما اجازه می دهد بازخورد دامین و آی پی را مشاهده کنید. تنها کافیست نخست کلمه Ping را بنویسید و سپس بعد از یک اسپیس سایت مورد نظر خود را بنویسید. برای مثال از کد زیر استفاده کنید:

  ping www.web80.ir

  قرار دادن سایه در اسکرین شات را غیرفعال کنید

  حتما می دانید زمانی که از یک پنجره خاصی در مک اسکرین شات می گیرید دور کادر آن برنامه دارای سایه است. برای غیر فعال کردن آن کد زیر را در ترمینال وارد کنید:

  defaults write com.apple.screencapture disable-shadow -bool TRUE

  پس از اوکی شدن وضعیت پیغام killall SystemUIServer را مشاهده خواهید کرد. برای بازگرداندن سایه در اسکرین شات و در واقع بازگشت به حالت اصلی کافیست در کد بالا بجای کلمه TRUE کلمه FALSE استفاده کنید.

  نمایش فایل های پنهان در سیستم

  Terminal به شما اجازه می دهد ک با قرار دادن کد مخصوص فایل ها و فولدر های پنهان در سیستم را مشاهده کنید. برای فعال کردن کد زیر را وارد ترمینال کنید:

  defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles -bool TRUE

  پس از قرار دادن این کد و انجام شدن آن شما باید Finder را دوباره راه اندازی کنید برای اینکار عبارت زیر را در Finder قرار دهید.

  Killall Finder

  حال زمانی که شما فایل ها فولدر ها را جستجو کنید فایل های پنهان شده در سیستم هم شامل می شود. برای بازگشت به حالت اصلی و پنهان کردن فایل های پنهان کافیست در کد اصلی بجای کلمه TRUE از FALSE استفاده کنید.

  مک خود را به حرف در بیاورید

  چندی پیش پستی درباره به حرف آوردن مک بطور کامل به شما توضیح دادیم. برای به حرف در آوردن مک خود کافیست کد زیر را وارد ترمینال کنید.

  say “macneed for all mac user”

  برای گفتن جملات دیگر کافیست بجای macneed for all mac هر جمله ای دوست دارید را قرار دهید.

  از خوابیدن مک خود جلوگیری کنید

  سیستم عامل مک همراه با ویژگی ای برای جلوگیری از خوابیدن خودکار می آید. شما با این کد می توانید مک خود را برای همیشه بیدار نگهدارید و یا قرار دادن زمان خاص آن را روشن نگهدارید. برای همیشه روشن نگه داشتن کد زیر را وارد کنید:

  caffeinate

  برای دادن زمان خاص کد زیر را وارد کنید و برای تغییر زمان کافیست بجای عدد گذاشته شده عدد مورد نظر خود را بزارید.

  caffeinate -t 150000

  در این حالت مک شما تا ۱۵۰ هزار ثانیه روشن می ماند و زمانی که وقت تمام شد بصورت خودکار این گزینه غیر فعال می شود.

  تاریخچه کد های وارد شده در ترمینال را مشاهده و آنها را حذف کنید

  اگر می خواهید بدانید چه کد هایی در ترمینال سیستم شما وارد شده است ترمینال به شما اجازه می دهد که تمامی آنها را مشاهده کنید و در صورت نیاز آنها را حذف کنید. برای مشاهده کردن کد زیر را وارد کنید:

  history

  و برای حذف تاریخچه کد ها از کد زیر استفاده کنید:

  history -c

  امیدواریم که این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد.
  نویسنده: admin